PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228130}
7,0 12 774
oceny
7,0 10 1 12774
Lassie
powrót do forum filmu Lassie

jakie znacie psy, które były głównymi bohaterami, bądź odgrywały znaczącą rolę w jakimś filmie?
Typu własnie Lassie, albo cała seria o Bethovenie, Szarik jest z serialu, ale też można wspomnieć bo gwiazdą niewątpliwie jest.
Jakie macie jeszcze propozycje ?

ocenił(a) film na 7
pawel_g_91

"Rin-Tin-Tin" (w amerykańskim serialu wojennym) , Tequila ("Tequila i Bonetti", "Tequilla i Bonetti w Rzymie" - seriale policyjne), Rin Tin Tin "Kats i jego pies" (w amerykańskim serialu policyjnym), "Komisarz Rex" (w austriackim serialu policyjnym). Wszystkie psy prócz Tequili (który był czymś pomiędzy Buldogiem a Bokserem) to owczarki niemieckie. Z polskich jeszcze "Przygody Psa Cywila" (policyjny serial, również z owczarkim niemieckim, w ludzkiej roli głównej występował Krzysztof Litwin). Ponadto psy grające Einstena w adaptacjach "Opiekunów" i mało znany Shiloh z trylogii Phyllis Reynolds Naylor ("Shiloh", "Shiloh Season", "Saving Shiloh"), adaptowanej w 1996, 1999 i 2006 roku. Shiloh grały dwa psy - w trzecim nie grała go już urocza Frannie, gdyż Beagle żyją tylko 12 lat, a jej wśród żywych już nie było. Ciekawostka - Szarika grały cztery psy.

Shiloh

Dzięki za przypomnienie o "Shiloh" :).
Prawie bym zapomniała o tym filmie. Już go dawno oglądałam, jak i wiele filmów o psach.
Ja pamiętam jeszcze "Fluke", chyba na polski przełożyli coś jak "Psim Tropem Do Domu", no i "Psy I Koty" - fajne to, chociaż trochę dziwne czasami, hehe.
Z tych wcześniej nie.wspominanych to pamiętam jeszcze o "Psie Na Gole" *jak ktoś lubi, ale według mnie z tego, co pamiętam to niezbyt dobre było* i o "Psie Przed Sądem" czy tak jakoś.

ocenił(a) film na 7
pawel_g_91

Ja znam ,,Agencie podaj łapę" i ,,Wszystkie psy idą do nieba" ale to już animowany : )

pawel_g_91

"Mój przyjaciel Hachiko" ...

pawel_g_91

Owczarek Jerry Lee z K-9 (1989).

ocenił(a) film na 9
pawel_g_91

"Przygoda na Antarktydzie", "Bella i Sebastian"

me0629

Dziękuję za pomoc, ale praca już została napisana i obroniona na 5, temat można uznać za zamknięty ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones